Analityk uwierzył w akcje Ciechu

opublikowano: 28-10-2019, 10:45

Łukasz Prokopiuk, analityk, DM BOŚ, podniósł do "kupuj" rekomendację dla akcji Ciechu. Cena docelowa to 43 zł.

"Zmieniliśmy nasze nastawienie do spółki (...) biorąc pod uwagę spadek kursu akcji Ciechu do 30-32 zł na akcję, który z naszej ocenie uwzględnia większość czynników ryzyka. Z optymizmem podchodzimy do wyników finansowych oczekiwanych w 2020 i 2021 roku. Oczekujemy przede wszystkim, że inwestycje w produkcję sody oczyszczonej i soli wreszcie ruszą i zwiększą o około 100 mln zł EBITDA Ciechu rocznie. Po drugie, uważamy, że stosunkowo ciasny rynek sody może wywołać wzrost cen kontraktów w przyszłym roku. Po trzecie, w dalszym ciągu zakładamy pozytywny wpływ rejestracji nowych środków ochrony roślin w segmencie organicznym, co powinno być zauważalne na poziomie EBITDA. Nie spodziewamy się, by udało się osiągnąć Spółce docelowe 900 mln zł EBITDA z prognozy zarządu, ale dostrzegamy szeroki potencjał wzrostu fundamentalnego w oparciu o naszą długoterminową prognozę powtarzalnej EBITDA w wysokości 800 mln zł" - napisano w uzasadnieniu.

Raport wydano 18 października o godz. 8.20. Dostępny jest w załączniku

Ciech 31_FN_127_2019_DM_BOŚ pol prasa

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu