Andersen musi walczyć o przetrwanie

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 07-03-2002, 18:07

Kolejni klienci rezygnują z usług Andersena jako audytora. Delta Air Lines są kolejną amerykańską spółką, którą przeraził upadek Enrona i udział w nim przedstawiciela „wielkiej piątki” największych biegłych rewidentów – informuje internetowa witryna „Financial Times”. W piątki największych klientów Andersena za oceanem została już tylko jedna firma.

Linie lotnicze Delta Air Lines zmieniły audytora na konkurencyjny Deloitte & Touche. W ciągu ostatniego tygodnia na rezygnację z usług Andersena zdecydowali się m.in. farmaceutyczny Merck, Ford Motor i finansujący nieruchomości Freddie Mac, który zmienia rewidenta po 32 latach.

Andersen wcześniej przyznał, że jego biuro w Houston, mieście-siedzibie energetycznego Enrona, niszczyło dokumenty związane z księgami badanej spółki. Stało się to po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych rozpoczęła śledztwo w sprawie przekłamań w finansach obecnego bankruta.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Andersen musi walczyć o przetrwanie