Andrzej Dycha nowym wiceministrem gospodarki

PAP
22-12-2011, 16:44

Premier Donald Tusk powołał Andrzeja Dychę na stanowisko wiceministra gospodarki - poinformowało w czwartek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Andrzej Dycha (ur. w 1978 r. w Barlinku) ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie studiował m.in. fizykę i politologię. Studiował też w latach 2002-2004 na Universite Montesquieu Bordeaux IV (prawo, nauki polityczne).

Od września 2004 r. do stycznia 2006 r. pracował w Parlamencie Europejskim w Brukseli i w Strasburgu jako asystent europosła Zdzisława Podkańskiego (PSL), gdzie zajmował się koordynacją prac legislacyjnych biura (Komisja Rolnictwa, Komisja Kultury).

W latach 2006 - 2007 był w Parlamencie Europejskim asystentem w grupie politycznej Unii na Rzecz Europy Narodów, gdzie zajmował się pracami legislacyjnymi w Komisji Budżetowej, Komisji Kultury oraz Delegacji do spraw stosunków z Republiką Mołdowy.

W 2007 r. został wiceministrem rolnictwa. Funkcję tę sprawował do 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Andrzej Dycha nowym wiceministrem gospodarki