Andrzej Urbański podał się do dymisji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 02-06-2006, 08:07

Szef prezydenckiej kancelarii Andrzej Urbański złożył na ręce prezydenta dymisję. Poinformował o tym jeden z ministrów kancelarii Maciej Łopiński. Ma to związek z publikacją "Rzeczpospolitej", która napisała, że Urbański prowadził spółkę "Kalejdoskop - Nowa Korporacja", której współwałaścicielem był Ryszard Nawrat, prominentny działacz SLD z czasów rządu Leszka Millera.

Szef prezydenckiej kancelarii Andrzej Urbański złożył na ręce prezydenta dymisję. Poinformował o tym jeden z ministrów kancelarii Maciej Łopiński. Ma to związek z publikacją "Rzeczpospolitej", która napisała, że Urbański prowadził spółkę "Kalejdoskop - Nowa Korporacja", której współwałaścicielem był Ryszard Nawrat, prominentny działacz SLD z czasów rządu Leszka Millera.

Rzeczpospolita napisała, że szef Kancelarii Prezydenta prowadził spółkę z działaczem SLD. Według gazety, Andrzej Urbański był wspólnikiem Ryszarda Nawrata, prominentnego działacza SLD z czasów rządu Leszka Millera. Jesienią 98 roku Urbański i Nawrat stworzyli spółkę Kalejdoskop - Nowa Korporacja; jej prezesem został obecny szef prezydenckiej kancelarii. W następnym roku firma zajmowała się produkcją programów dla kierowanej przez lewicę TVP, na czym zarobiła 300 tysięcy złotych.

Rzeczpospolita przypomina, że przed wrocławskim sądem właśnie rusza proces korupcyjny Nawrata. Ten działacz SLD został wojewodą dolnośląskim w 2001 roku. Półtora roku później odszedł ze stanowiska gdy jego nazwisko pojawiło się w jednym z wątków afery PZU Życie.

Rzeczpospolita dodaje, że Kalejdoskop nie jest jedyną spółką, w której działał Andrzej Urbański. Był on również prezesm Agencji Informacyjno-Autorskiej Best, prowadzącej podobną działalność jak Kalejdoskop. Tu prezesem przestał być w listopadzie 2003 roku, gdy był już wiceprezydentem Warszawy, zastępcą Lecha Kaczyńskiego. Dziennik przypomina tu ustawę antykorupcyjną, która bezwzględnie zakazuje urzędnikom posiadania udziałów w firmach i zasiadania w ich władzach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Andrzej Urbański podał się do dymisji