Anna Kalata kusi Hindusów

Rafał Białkowski
opublikowano: 15-06-2007, 00:00

Minister pracy znalazła sposób na uzupełnienie niedoborów siły roboczej. Wyjściem okazali się Hindusi. Porozumienie już podpisane.

Minister pracy znalazła sposób na uzupełnienie niedoborów siły roboczej. Wyjściem okazali się Hindusi. Porozumienie już podpisane.

W Polsce brakuje rąk do pracy. Najbardziej odczuwają to plantatorzy owoców, drogowcy czy budowlańcy. Wkrótce może to się zmienić. Receptą na deficyt siły roboczej będą Hindusi. Podczas spotkania Vayalara Raviego, hinduskiego ministra spraw zagranicznych, oraz Anny Kalaty, minister pracy i polityki społecznej, podpisano porozumienie między Indiami a Polską, dotyczące ułatwień dla hinduskich pracowników.

— Porozumienie usunie ograniczenia w migracji obywateli Indii do Polski. Pracę będą mogli znaleźć m.in. w takich sektorach, jak budownictwo czy rolnictwo — wymienia Vayalar Ravi.

Obecnie w Polsce przebywa już około 3 tys. pracowników z Indii, a dzięki podpisaniu umowy oraz promocji hinduskiej siły roboczej ich liczba może znacznie się zwiększyć.

— Przewidujemy, że około 800 tys. Polaków opuściło kraj w poszukiwaniu pracy w innych państwach Unii Europejskiej. Musimy ich kimś zastąpić — mówi Anna Kalata.

Poszukiwanie zastępczej siły roboczej jest związane przede wszystkim ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Trzeba budować stadiony, drogi czy hotele.

Polsko-hinduskie porozumienie dotyczy nie tylko pracowników, ale również firm. Łatwiej będzie im inwestować w naszym kraju lub wchodzić we współpracę z polskimi firmami. Największe szanse będą miały zapewne firmy z branży IT.

— Ten sektor jest jednym z najlepiej rozwijających się w Polsce, a hinduskie firmy będą mogły wejść na nasz rynek dużo łatwiej niż dotychczas — mówi Anna Kalata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Białkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Anna Kalata kusi Hindusów