Ant Group zaoferuje pracownikom pożyczki bez odsetek

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 26-04-2021, 12:44

Chiński fintech planuje zaoferować nieoprocentowane pożyczki pracownikom posiadającym opcje na akcje. Chce w ten sposób podnieść morale po ubiegłorocznym zawieszeniu przełomowej pierwszej oferty publicznej na giełdzie w Hongkongu.

Ant Group Fot. Bloomberg
Ant Group Fot. Bloomberg

Jak ustalił Bloomberg, pożyczki będą zabezpieczone ograniczonymi opcjami na akcje uprawnionych pracowników. Zostaną wycenione na poziomie z ostatniej rundy finansowania, która miała miejsce w 2018 roku.

Kierownictwo Ant Group stara się powstrzymać potencjalny exodus pracowników. Prezes Eric Jing zapewnił w ubiegłym miesiącu, że firma ostatecznie zadebiutuje na giełdzie i obiecał krótkoterminowe rozwiązania, które wejdą w życie w kwietniu. Szczegóły programu pożyczkowego zostaną prawdopodobnie ogłoszone w ciągu najbliższych kilku dni

Przyszłość firmy założonej przez miliardera Jacka Ma i jej wycena pozostają niepewne, ponieważ organy regulacyjne wstrzymały zaplanowaną na listopad ubiegłego roku pierwszą ofertę publiczną o wartości nawet 37 mld USD. Aby móc ponownie myśleć o wejściu na giełdę, fintech zobowiązał się do radykalnej przebudowy swojej działalności zgodnie z wytycznymi chińskiego banku centralnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane