Antra wpłaciła już zaliczkę

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 17-05-2005, 00:00

Odkupiony majątek aportem trafi do spółki Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon. Inwestor już szuka dla fabryki nowych kontrahentów.

W najbliższy piątek ma zostać podpisany akt notarialny, który zamknie proces poszukiwań inwestora dla Fabryki Wagon z Ostrowa Wielkopolskiego.

— Antra z Rudy Śląskiej już wpłaciła zaliczkę. Akt notarialny jest przygotowany i czeka na podpis inwestora — mówi Elżbieta Kosewska-Kędzior, syndyk Wagonu.

Majątek upadłej w 2003 r. spółki zostanie wniesiony przez Antrę do nowej firmy Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon. Inwestor zamierza rozwijać produkcję i zapowiada inwestycje.

— Na pewno nie zamkniemy fabryki. Uzupełnia ona naszą ofertę dla sektora kolejowego. Chcemy inwestować w park maszynowy, bo zakład wymaga modernizacji, by zwiększyć produkcję. Już rozmawiamy z kilkoma kontrahentami w kraju i za granicą w sprawie zamówień na wagony. Być może w przyszłości rozszerzymy zakres produkcji — mówi Bartosz Grymel, dyrektor handlowy Antry.

Antra dostarcza usługi dla kolei: jest spedytorem, zajmuje się handlem wyrobami stalowymi, dostarcza też materiały do budowy trakcji, m.in. szyny. Roczne jej obroty przekraczają 100 mln zł.

— Podpisaliśmy z inwestorem wstępne porozumienie w sprawie przejęcia wszystkich zatrudnionych. Staramy się też o utrzymanie w nie zmienionym stanie pakietu gwarancji pracowniczych. Chodzi o zachowanie funduszu świadczeń socjalnych i kasy zapomogowo-pożyczkowej — mówi Jan Smółka, szef międzyzakładowego związku pracowników fabryki.

W zakładzie pracuje dziś około 1300 osób.

— Nie planujemy redukcji zatrudnienia — zapewnia Bartosz Grymel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Antra wpłaciła już zaliczkę