AP czeka ze sprzedażą Lubinexu

Agnieszka Janas
07-08-2001, 00:00

AP czeka ze sprzedażą Lubinexu

Zarząd Lubinexu złożył ofertę na wykupienie 34,4 proc. udziałów spółki od Skarbu Państwa. Jednak uchwała dotycząca ich umorzenia podjęta na NWZA może uniemożliwić zakończenie prywatyzacji spółki.

Zarząd Lubinexu, producenta odzieży z Lubina, odpowiedział na zaproszenie Agencji Prywatyzacji i złożył ofertę na zakup 34,4 proc udziałów spółki należących do Skarbu Państwa. Nie wiadomo, jaką zaproponował cenę. Wartość księgowa udziału wynosi 100 zł.

— Chcemy powiększyć stan posiadania w spółce. W ten sposób uporządkowalibyśmy sytuację własnościową i zakończylibyśmy proces prywatyzacji — wyjaśnia Jadwiga Sajnacka, prezes Lubinexu.

Pozostałe udziały posiada niemiecka firma Adolf Ahlers AG — 60 proc. oraz pracownicy — 5 proc.

Ostatnie NWZA spółki podjęto uchwałę o sfinansowaniu zakupu udziałów z reszty nie podzielonego zysku. Udziały te miały zostać umorzone. To wywołało sprzeciw przedstawiciela AP. 3 sierpnia minął termin możliwości zaskarżenia uchwały. AP osatecznie wystąpiła do MSP o zgodę na wykonanie uchwały .

— Chcemy, aby MSP przychyliło się do naszego wniosku o kontynuowanie prywatyzacji. Sporne umorzenie nastąpiłoby dopiero po zbyciu udziałów. Brak zgody spowodowałby zaś konieczność rozpoczęcia procesu poszukiwania inwestora od nowa. W sytuacji, gdy to Adolf Ahlers kontroluje spółkę, znalezienie innego inwestora byłoby trudne — wyjaśnia przedstawiciel AP.

Decyzję w tej sprawie MSP ma podjąć w najbliższych dniach. Do tego czasu zaś AP nie otworzy ofert na zakup udziałów SP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AP czeka ze sprzedażą Lubinexu