Apartamenty Mokotów Park w Warszawie

AZA
opublikowano: 26-08-2010, 13:19

Wraz z firmą Home Broker oceniamy deweloperskie inwestycje. Dziś Apartamenty Mokotów Park spółki Marvipol.

Zobacz więcej

Apartamenty Mokotów Park - wizualizacja

Jakie są atuty i wady nowych inwestycji? Czy standard odpowiada cenie? Odpowiedzi na takie pytania ułatwia ranking inwestycji przygotowywany co tydzień specjalnie dla "Pulsu Biznesu" przez Home Broker.

Apartamenty Mokotów Park, wybudowane przez giełdową spółkę Marvipol, znajdują się na warszawskim Mokotowie w pobliżu Jeziorka Czerniakowskiego, 7 km od centrum. Na pięciu kondygnacjach są mieszkania o powierzchni od 37 do 156 mkw. Średnia cena metra kwadratowego dwupokojowego mieszkania to 8500 zł. Do końca 2011 r. powstaną jeszcze dwa budynki.

W rankingu Home Broker użyteczność inwestycji oceniono na 77,4 proc. Złożyły się na to wysokie oceny w niemal wszystkich badanych kategoriach. Najlepiej wypadł standard — uzyskał maksymalne 18 punktów.

W kolejnej kategorii: obszar inwestycji deweloper uzyskał 11 punktów na 14 możliwych. W tym przypadku oceniano, czy jest ochrona, podziemne garaże, udział terenów zielonych. Za lokalizację budynek dostał 22 punkty, czyli 70 proc. maksymalnej punktacji. Plusem jest kameralność, bliskość sklepów, obiektów rekreacyjnych i handlowych.

Najmniej korzystnie blok wypada w kategorii: bezpieczeństwo i aspekty prawne — tylko 12 punktów na 18 możliwych. Powód? Osiedle jest jeszcze w budowie, a działka jest oddana w użytkowanie wieczyste.

Plusem jest jednak duże doświadczenie dewelopera, finansowanie budowy z własnych pieniędzy i obecność firmy na giełdzie.

Inwestycja w rankingu Home Broker wypada bardzo korzystnie, a jej najsłabszy punkt to bezpieczeństwo i aspekty prawne.

Mieszkania są oceniane w czterech kategoriach, za które przyznaje się punkty: kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji, jej otoczenie, standard budynku i wykończenia, lokalizacja, a także cena. Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do uzyskania w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje liczbę, którą nazywa wskaźnikiem inwestycji.

finansowanie projektu ze środków własnych dewelopera

deweloper notowany na GPW

dużo zieleni, jezioro, cztery place zabaw

garaż w budynku

na terenie inwestycji planowany klub fitness

pełna ochrona inwestycji

duża liczba komórek lokatorskich

winda cichobieżna

bardzo wysoki standard wykończenia części wspólnych i elewacji budynku

drewniane okna

dobra infrastruktura

cisza

kamienne parapety

duże balkony

atrakcyjna cena

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Apartamenty Mokotów Park w Warszawie