Aparthotel Seidorf, własny kawałek luksusowego hotelu w górach

  • Materiał partnera
opublikowano: 16-01-2020, 09:42

Powstający niedaleko Karpacza aparthotel Seidorf Mountain Resort gwarantuje inwestorom wysoką stopę zwrotu a przyszłym gościom – pięciogwiazdkowy standard oraz wiele atrakcji i udogodnień

Bezpieczna i spójna oferta - condohotel Seidorf Mountain Resort>>>

Luksusowe hotele pojawiające się w polskich górach to odpowiedź na rosnące wymagania turystów, którzy są skłonni coraz więcej wydawać w czasie urlopów czy weekendowych eskapad. Według serwisu Noclegowo.pl, statystyczny Polak za wakacyjny nocleg w kraju zapłacił w tym roku więcej o około 8 proc. niż w 2018 r.

W ostatnich latach inwestorzy są wyjątkowo aktywni w segmencie rynku zajmującym się apart- i condohotelami.

- Lokaty bankowe ogólnie uznawane są za najbezpieczniejsze, ale posiadają stosunkowo niską stopę zwrotu, akcje i obligacje natomiast charakteryzują się wysokim ryzykiem częściowej utraty zainwestowanego kapitału. Sytuacja na rynku inwestycyjnym skłania do poszukiwania alternatywnych sposobów lokowania środków, takich jak aparhotele i condohotele, w których zabezpieczenie stanowi własność nieruchomości - wyjaśnia Martyn Sikora, prezes Seidorf Mountain Resort.

Bezpieczna i spójna oferta

Jednym z najgorętszych okresów dla właścicieli górskich apartamentów są ferie zimowe. Po pierwsze, coraz więcej Polaków jeździ na nartach (około 6 – 10 proc.), z polskich wyciągów narciarskich korzysta coraz więcej Czechów, Słowaków i Niemców. Po drugie, magnetyczny urok śnieżnych szczytów przyciąga wielu miłośników przyrody oraz osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwujemy ciągły wzrost popytu na apartamenty w polskich górach. Inwestorzy, szukając apart- czy condohoteli z myślą o powierzeniu swojej nieruchomości operatorowi zwracają szczególną uwagę na całoroczne obłożenie obiektu. Pomimo rosnącej popularności nadmorskich miejscowości, w okresach jesienno-zimowych prym nadal wiodą góry. W gronie najbardziej popularnych górskich destynacji, zarówno zimą jak i latem znajduje się Karpacz, w którym z powodzeniem rozwija się oferta dla amatorów białego puchu, górskich wypraw, bajecznych widoków, komfortu i luksusu.

Osoby, które chcą zainwestować w lokale w topowych kurortach, mogą dziś liczyć na roczne stopy zwrotu rzędu aż 6 – 8 proc. Zanim jednak wybiorą odpowiednią ofertę, Martyn Sikora sugeruje weryfikację sposobu finansowania danego przedsięwzięcia.

- Podstawowym zabezpieczeniem dla potencjalnego nabywcy jest własne finansowanie inwestora i kapitał zakładowy. Pierwszym krokiem podczas weryfikacji projektu powinny być informacje zawarte w Księgach Wieczystych oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kluczowa jest również stabilność i spójność oferty. Jeżeli deweloper i operator, jest jednym podmiotem, a ponadto zachowuje duży udział w inwestycji, nabywcy apartamentów mogą być pewni jego zaangażowania w całe przedsięwzięcie - podkreśla Martyn Sikora.

Dowiedz się więcej o tym, co wyróżnia ofertę Seidorf Mountain Resort>>>

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu