Apator podwyższy prognozy, ale dopiero we wrześniu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-07-2005, 20:24

Grupa Apator planuje we wrześniu podwyższyć prognozę zysku netto na 2005 rok, zakładającą obecnie osiągnięcie 28-30 mln zł. Podwyższona zostanie także prognoza przychodów grupy. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia zagranicznej spółki - poinformował PAP prezes Apatora Janusz Niedźwiecki.

Grupa Apator planuje we wrześniu podwyższyć prognozę zysku netto na 2005 rok, zakładającą obecnie osiągnięcie 28-30 mln zł. Podwyższona zostanie także prognoza przychodów grupy. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia zagranicznej spółki - poinformował PAP prezes Apatora Janusz Niedźwiecki.

Pod koniec lutego Apator przedstawił prognozę dla grupy kapitałowej, zakładającą osiągnięcie skonsolidowanego zysku netto w wysokości 28-30 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 260 mln zł.

W pierwszym kwartale 2005 roku przychody grupy Apatora wzrosły do 53,2 mln zł, z 24,4 mln zł osiągniętych w 2003 roku. Zysk netto w tym okresie wzrósł do 12,7 mln zł, z 6,7 mln zł.

W 2004 roku Apator znacznie rozbudował grupę kapitałową i na początku 2005 roku spółka zapowiadała, że w tym roku nie przewiduje przejęć i skupi się na porządkowaniu grupy.

"Dzisiaj nie byłbym pewien co do tych zapowiedzi. Pojawił się nowy projekt zagraniczny. Na razie jednak podtrzymujemy, wcześniejsze zapowiedzi. Prowadzimy rozmowy, jednak nie jest przesądzone, czy dojdzie do przejęcia i czy będzie ono w tym roku" - powiedział Niedźwiecki.

Według wcześniejszych planów dywidenda z zysku za 2005 roku wzrosnąć ma do 5 zł na akcję, z 4 zł jakie trafią do akcjonariuszy z zysku osiągniętego w 2004 roku. Prezes podtrzymał te zapowiedzi; dodał jednak, że jeśli doszłoby do akwizycji, zarząd może zaproponować mniejszą dywidendę.

"Wielkość dywidendy będzie zależała od potencjalnych inwestycji, być może będę próbował namówić, żeby to było mniej niż 5 zł i środki trafiły na akwizycje" - powiedział.

W 2004 r. około 11 proc. przychodów grupy pochodziła z eksportu. W pierwszym kwartale 2005 roku udział eksportu wzrósł do 12,63 proc.

"Myślę, że na koniec 2005 roku sprzedaż zagraniczna będzie miała 18-proc. udział w przychodach grupy. Już po półroczu będzie widać, że zagranica rośnie szybciej niż sprzedaż krajowa" - powiedział Niedźwiecki. Dodał, że sprzedaż szczególnie dobrze rozwija się m.in. na rynku niemieckim i włoskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu