APC wprowadza serię zasilaczy bezprzewodowych

Marcin Złoch
30-04-2003, 00:00

Firma American Power Conversion (APC) rozpoczęła sprzedaż urządzeń Smart-UPS RT — serii zasilaczy bezprzerwowych wykorzystujących technologię podwójnej konwersji on-line, przeznaczonych do zabezpieczenia urządzeń o znaczeniu krytycznym dla firmy. Modele będą dostępne w wersji wolno stojącej lub do montażu w szafach przemysłowych.

Nowe zasilacze mają moc od 1 tys. do 10 tys. VA (woltoamperów). Wszystkie modele są wyposażone w wewnętrzne akumulatory, które użytkownik może wymieniać. Istnieje także możliwość wydłużenia czasu podtrzymania zasilania przez dołączenie zewnętrznych akumulatorów.

Do wszystkich modeli Smart-UPS RT jest dołączane oprogramowanie PowerChute Business Edition, a urządzeniami można zarządzać za pośrednictwem opcjonalnych kart Smart-Slot. Modele o mocy od 5 tys. do 10 tys. VA są dostarczane z zainstalowaną kartą sieciową do zarządzania przez Internet i z wykorzystaniem protokołu SNMP. W Polsce są dostępne w sprzedaży modele o mocy 1 tys. i 2 tys. VA.

Modele 3 tys. i 5 tys. VA trafią na rynek pod koniec kwietnia 2003 r. Szacowane ceny netto modeli o mocy 1 tys. — 5 tys. VA wynoszą od 689 EUR do 2,8 tys. EUR (od 2,9 tys. zł do blisko 12 tys. zł). Sprzedaż modeli o mocy 7,5 tys. i 10 tys. VA ma rozpocząć się na przełomie II i III kwartału 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / APC wprowadza serię zasilaczy bezprzewodowych