Aplikacja iTaxi stawia na zagranicznych turystów

opublikowano: 23-05-2014, 00:00

Aplikacja do zamawiania taksówek będzie udostępniana za pośrednictwem przewodnika Intelligent Guide.

Multimedialny przewodnik turystyczny na tablety Intelligent Guide, wypożyczany w hotelach — na razie wyłącznie krakowskich — zostanie wyposażony w aplikację do zamawiania taksówek iTaxi. Tworząca aplikację firma porozumiała się w tej sprawie z iTours, właścicielem przewodnika.

— Współpraca z Intelligent Guide to okazja do pokazania funkcjonalności iTaxi — zamówienia pojazdu bez kontaktu telefonicznego z centralą i możliwości śledzenia trasy przejazdu taksówki, co gwarantuje, że nie zostaniemy oszukani. Takie cechy mają znaczenie dla osób spoza danego miasta, zwłaszcza obcokrajowców — zaznacza Stefan Batory, prezes spółki iTaxi. Elektroniczny przewodnik jest dostępy w sześciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Turyści z jego pomocą mogą wybrać jedną z rekomendowanych tras zwiedzania miasta, uwzględniających najciekawsze zabytki i miejsca (lub opracowaćwłasną). Połączony z internetem tablet pozwala zwiedzającym również na szybkie wyszukanie informacji o nich. Tabletowy przewodnik Intelligent Guide ma być wkrótce udostępniany również turystom w Gdańsku. W przyszłości firma planuje wprowadzić go do Warszawy, Wrocławia i kolejnych miast.

— Tworząc aplikację Intelligent Guide, chcieliśmy ułatwić turystom poruszanie się po mieście. Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z iTaxi — wyjaśnia Yasser Hefaina, prezes iTours.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu