Apple głównym celem patentowych trolli

OSZ,
02-09-2013, 17:02

Dla spółek technologicznych głęboki worek z patentami oznacza masę pozwów. Wojna na patenty trwa w najlepsze.

Portal CNET podaje, że nowy raport opublikowany przez PatentFreedom stawia Apple na czele listy koncernów, które najczęściej są celem pozwów patentowych wnoszonych przez firmy, które nie wytwarzają własnych produktów. 

Liczba pozwów w poszczególnych latach (źródło: PatentFreedom)
Wyświetl galerię [1/2]

Liczba pozwów w poszczególnych latach (źródło: PatentFreedom)

Według raportu PatentFreedom, Apple jest na czele listy firm pozywanych przez trolli. W ostatnich pięciu latach przeciwko koncernowi z Cupertino wystosowano 171 takich pozwów. Producent takich gadżetów jak iPhone i iPad wyprzedza koncern Hewlett-Packard (137 pozwów) i koreańskiego Samsunga (133 pozwy). 

Mianem "trolli patentowych" określa się firmy, które zbierają portfolio patentów, na przykład poprzez odkupywanie ich od innych firm, ale nie wykorzystują zastrzeżonych rozwiązań do własnej produkcji. Specjalizują się natomiast w dochodzeniu sądowym rekompensaty od firm, które według trolli stosują te rozwiązania w swoich produktach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ,

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Apple głównym celem patentowych trolli