Czytasz dzięki

Apple pogrążył indeksy na Wall Street

AR, Bloomberg
opublikowano: 18-02-2020, 22:49

Inwestorzy zaczęli poważniej traktować kornawirusa. Amerykańska giełda zakończyła dzień pod kreską. S&P 500 spadł z rekordowego poziomu.

Główny indeks na Wall Street w środę zniżkował - pisze Bloomberg. Inwestorzy zareagowali pesymistycznie na komunikat Apple - spółka poinformowała, że spodziewa się, iż jej sprzedaż w tym kwartale będzie niższa niż prognozowali ekonomiści (w związku z epidemią koronawirusa). Indeks S&P zakończył sesję spadkiem rzędu 0,29 proc., choć rozpoczynał dzień od rekordu. Na koniec dnia wyniósł 3370,29 punktów. Zwyżkował za to Nasdaq100, jak pisze Bloomberg, dzięki rosnącym kursom Microsoft, Amazona i Facebooka. 

Zobacz więcej

Sklep Apple w San Francisco

Bloomberg

Za spadki na Wall Street inwestorzy winią koronawirusa. 

- Rynek w dużej mierze do tej pory ignorował to, co się dzieje w związku z koronawirusem, lekceważąc jego potencjalne skutki [dla gospodarki - przyp. red.]. Jestem przekonany, że to było nie na miejscu - mówi Jeff Mills, główny inwestor w Bryn Mawr Trust.   

Dodał, że choć jest to bardzo możliwe, że chińska epidemia jest chwilowa, to nie można jej porównywać choćby z epidemią SARS, ponieważ globalna gospodarka, w której Chiny odgrywają ogromną rolę, odczuje ją znacznie bardziej. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu