Apple ujawnił system operacyjny dla autonomicznych pojazdów

opublikowano: 22-11-2017, 12:44
aktualizacja: 22-11-2017, 12:45

Badacze Apple opracowali nową metodę, która może zostać zastosowana w autonomicznych pojazdach w celu wykrywania pieszych oraz rowerzystów, informuje CNBC.

System wykrywania obiektów polega na technologii “LiDAR”, która ocenia oddalenie od nich oraz ich kształt za pomocą pomiarów czasu jaki potrzebuje na odbicie skierowana na nie wiązka światła.

Sam LiDAR nie jest jednak w stanie wykryć odległych niewielkich obiektów bez zastosowania dodatkowej kamery. Zdaniem badaczy Apple, połączenie systemu LiDAR z kamerą mogłoby w wielu sytuacjach okazać się jednak zawodne.

“VoxelNet”, bo tak się nazywa system Apple, jest zatem ulepszoną wersją technologii LiDAR. Apple przeprowadził na razie testy systemu tylko w symulacji komputerowej. Twierdzi jednak, że VoxelNet znacznie przewyższa LiDAR pod względem osiągów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu