Apple wypuściło wirtualną kartę kredytową

opublikowano: 06-08-2019, 13:03

We wtorek Apple rozpoczęło wydawanie, we współpracy z Goldman Sachs, swoich wirtualnych kart kredytowych, informuje Reuters.

Apple zapowiadało ofertę kart kredytowych już w marcu. Jest skierowana do właścicieli iPhone’ów zainteresowanych m.in. 2 proc. rabatem na zakupy za pośrednictwem usługi Apple Pay.

Gene Munster, partner zarządzający w Loup Ventures uważa, że w pierwszym roku popularność Apple Card może być niska. Do 2023 roku produkt może jednak przynieść spółce ok. 1,4 mld USD przychodów. Ben Bajarin, analityk Creative Strategies uważa, że najważniejsze w sprawie karty kredytowej jest spowodowanie większego przywiązania użytkowników do marki.

- Jeśli to zadziała, będzie to jeszcze jeden powód, że pozostajesz głęboko lojalny i zakorzeniony w ekosystemie Apple, nawet jeśli pojawi się coś lepszego – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane