Apple złożyło pozew przeciwko producentowi Pegasusa

opublikowano: 24-11-2021, 12:45

Apple poinformowało we wtorek, że złożyło pozew przeciwko izraelskiej firmie NSO Group, która jest twórca oprogramowania szpiegowskiego Pegasus, za rzekomą inwigilację amerykańskich użytkowników iPhone’ów, pisze Reuters.

Gigant z Cupertino stara się o całkowite zakazanie izraelskiej firmie technologicznej NSO Group i jej spółce macierzystej OSY Technologies korzystania z oprogramowania, usług lub urządzeń Apple, aby zapobiec dalszym nadużyciom.

Producent iPhone’a stwierdził w pozwie, że obywatele USA byli monitorowani przez oprogramowanie szpiegujące Pegasus na urządzeniach mobilnych za sprawą ponad 100 fałszywych identyfikatorów Apple ID.

NSO Group odpowiedziała, że sprzedaje swoje narzędzia tylko rządom i organom ścigania oraz ma zabezpieczenia zapobiegające nadużyciom. Firma dodała, że dzięki jej oprogramowaniu uratowanych zostało „tysiące istnień ludzkich”.

„Pedofile i terroryści mogą swobodnie działać w technologicznych bezpiecznych przystaniach, a my zapewniamy rządom legalne narzędzia do walki z przestępczością. NSO Group będzie nadal opowiadać się za prawdą” - napisano w oświadczeniu.

Apple zachęca użytkowników do jak najszybszej aktualizacji oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji, iOS 15. Gigant z Cupertino twierdzi, że urządzenia z tym systemem nie są podatne na ataki za pośrednictwem Pegasusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane