Arabia Saudyjska blokuje popularne aplikacje

TR
opublikowano: 06-06-2013, 15:34

Saudyjczycy dostali zakaz korzystania z popularnej aplikacji komunikacyjnej Viber. Następny w kolejce jest Skype – informuje Mashable.

The Communications and Information Technology Commission (CITC) uznała, że aplikacja nie spełnia odpowiednich regulacji, które niestety przez rządzących nie zostały sprecyzowane.

Saudyjczycy dostali zakaz korzystania z popularnej aplikacji komunikacyjnej Vibe. Następny w kolejce jest Skype
Saudyjczycy dostali zakaz korzystania z popularnej aplikacji komunikacyjnej Vibe. Następny w kolejce jest Skype
None
None

Komisja oznajmiła również, że los Vibera podzielą inne programy, jeżeli ich producenci nie dostosują się w obowiązujących w Arabii Saudyjskiej praw.

W marcu tego roku rząd w Rijadzie ostrzegł twórców Vibera, WhatsApp i Skype’a, że korzystanie z ich programów może zostać zabronione.

CITC poprosiła właścicieli aplikacji o instalację , w ciągu siedmiu dni, serwera monitorującego poczynania Saudyjczyków w sieci. Twórcy komunikatorów nie wywiązali się z nałożonego przez rząd obowiązku, co doprowadziło do blokady najmniejszego z wymienionych serwisów.

Lokalne media twierdzą, że za całą sytuacją stoją saudyjskie telekomy, które w zawrotnym tempie tracą klientów na rzecz darmowych aplikacji umożliwiających komunikację.

Podobna sytuacja ma miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mieszkańcom tego kraju zablokowany został dostęp do Skype’a i serwisu Viber. Na placu boju pozostał WhatsApp, tylko dlatego, że aplikacja pozwala wyłącznie na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Połączenia telefoniczne nie są obsługiwane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane