Arabia Saudyjska oskarża Iran o ataki na instalacje naftowe

opublikowano: 16-05-2019, 12:12

Wiceminister obrony, książę Khalid ibn Salman oskarżył Iran, że polecił jemeńskim rebeliantom zaatakowanie saudyjskich instalacji naftowych.

Książę, który jest bratem rządzącego de facto krajem Mohammeda ibn Salmana napisał na Twitterze, że atak inspirowanych przez Iran rebeliantów z plemienia Huti podkopuje polityczne wysiłki mające na celu zmniejszenie napięcia w Zatoce Perskiej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Terrorystyczne akty, zlecone przez reżim w Teheranie, a przeprowadzone przez Huti, zaciskają pętlę wokół prowadzonych politycznych działań – głosi wpis saudyjskiego wiceministra obrony.

Khalid ibn Salman podkreślił, że Huti są „zaledwie narzędziem reżimu Iranu wykorzystywanego w jego planie ekspansji w regionie”.

Niedawno doszło do ataku dronów na dwie stacje pomp obsługujące rurociąg, którym saudyjska ropa trafia ze złóż do portu na zachodzie kraju.

Ropa naftowa nadal drożeje w czwartek. Kurs baryłki ropy WTI z czerwcowych kontraktów rośnie o 0,5 proc. do 62,31 USD. Globalny benchmark, ropa Brent z lipcowych kontraktów, drożeje o 0,2 proc. do 71,91 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu