Arabia Saudyjska podbija cenę ropy

opublikowano: 18-09-2018, 13:06

Cena ropy naftowej wzrosła po oświadczeniu przez Arabie Saudyjską, że cena baryłki Brent powyżej 80 USD jest dla niej satysfakcjonująca, informuje Bloomberg.

Kontrakty w Londynie podrożały o 1,7 proc., gdy największy na świecie eksporter surowca stwierdził, że jest zadowolony z perspektywy wzrostu cen w krótkim terminie.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Rynek dostosowuje się jednocześnie do wpływu amerykańskich sankcji na irańską produkcję, w wyniku czego eksport ropy naftowej z Iranu spadł do najniższego poziomu od 2,5 roku.

- Komentarz Arabii Saudyjskiej podkreśla krótkoterminowe ryzyko, z którym mogą mieć do czynienia producenci ropy, by utrzymać jej cenę w przedziale 70-80 USD – powiedział w rozmowie z agencją Ole Sloth Hansen z Saxo Bank.

Od sierpniowego dołka cena Brent wzrosła o ponad 11 proc. Baryłka w listopadowej dostawie zdrożała na londyńskiej giełdzie o 1,32 USD do 79,37 USD. Wcześniej w poniedziałek kontrakt potaniał o 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu