Arabia Saudyjska wymaga ulokowania u niej regionalnej centrali

opublikowano: 15-02-2021, 21:23

Arabia Saudyjska ogłosiła, że przestanie współpracować z zagranicznymi firmami, które nie mają bliskowschodniej centrali na jej terytorium. To kolejne działanie mające odebrać pozycję Dubajowi.

Od początku 2024 roku rząd Arabii Saudyjskiej oraz państwowe instytucje i fundusze nie będą zawierały kontraktów z firmami i instytucjami komercyjnymi jeśli ich regionalna centrala nie będzie znajdowała się w tym kraju. Oficjalnym celem jest skłonienie zagranicznych firm do zatrudnienia Saudyjczyków i ograniczenie dotychczasowych gospodarczych strat królestwa.

Grupa 24 międzynarodowych firm, m.in. Deloitte, PwC, Bechtel i PepsiCo zapowiedziała już w styczniu umieszczenie regionalnej centrali w Arabii Saudyjskiej. Chcąc przyciągnąć zagraniczne firmy władze królestwa zaoferowały im pakiet zachęt, m.in. ulgi podatkowe w ramach planu o nazwie “Project HQ”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane