Arcelor Mittal przedłużył przerwę w pracy wielkiego pieca w Polsce

opublikowano: 13-12-2022, 17:55
aktualizacja: 13-12-2022, 18:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Arcelor Mittal Poland ogłosił, że warunki na europejskim rynku stali nie pozwalają na ponowne uruchomienie przed końcem roku wielkiego pieca numer 3 w hucie w Dąbrowie Górniczej, informuje Dow Jones Newswires.

Agencja przypomina, że jeden z dwóch działających wielkich pieców w Dąbrowie Górniczej został wygaszony na początku października, co tłumaczono spadkiem popytu na stal w Europie oraz znaczącym wzrostem kosztów energii.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Od tego czasu uważnie obserwowaliśmy runek, prognozy dotyczące możliwego wzrostu popytu, długo oczekiwanej poprawy aktywności w Europie. Niestety, tak się nie stało i nie widzimy żadnych oznak poprawy sytuacji rynkowej w nadchodzących tygodniach – głosi oświadczenie koncernu cytowane przez Dow Jones Newswires.

Arcelor Mittal wskazuje, że zamówienia w Polsce wciąż są poniżej minimalnego poziomu wymaganego dla pracy dwóch wielkich pieców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Dow Jones Newswires.

Polecane