Czytasz dzięki

ArcerolMittal zmodernizuje piec w hucie Sendzimira

DI
opublikowano: 07-07-2015, 15:50

ArcerolMittal zmodernizuje wielki piec numer pięć w hucie imienia Sendzimira kosztem 200 mln zł.

To oznacza, że nie będzie zwolnień. Według Radio Kraków bezrobocie groziło ok. 7 tys. pracowników huty i firm z nią współpracujących

Bloomberg

- Cieszymy się, że inwestor zdecydował się na dalsze inwestycje w regionie, co z korzyścią wpłynie również na naszą gospodarkę – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Kwota zadeklarowana przez ArcelorMittal obejmuje remont wielkiego pieca i modernizację konwektora tlenowego nr 3 w stalowni.

- Dodatkowe projekty zostaną zrealizowane w części przetwórczej zakładu. Zdolności produkcyjne walcowni gorącej zwiększą się o 0,9 mln ton rocznie, a zdolności w zakresie ocynkowania – prawie o 0,4 mln ton w ciągu roku. Wartość tych dwóch projektów znacząco przewyższa 300 mln zł. Kwota inwestycji w części surowcowej i przetwórczej krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland przekroczy 500 mln zł – głosi komunikat resortu gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane