Archicom planuje sprzedaż 1,3-1,6 tys. mieszkań w 2019 r.

opublikowano: 28-01-2019, 08:33

Notowany na GPW deweloper Archicom planuje sprzedać 1,3-1,6 tys. mieszkań w 2019 r.

Zarząd zakłada jednocześnie przekazanie klientom 1,5-1,6 tys. lokali. 

W 2018 r. spółka sprzedała 1370 mieszkań.

"Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu oraz w pozostałych miastach, gdzie działa Grupa Kapitałowa Archicom charakteryzuje się w ostatnich kwartałach spowolnieniem sprzedaży spowodowanym przez czynniki podażowe, ale również zmiany po stronie popytu. Rosnące ceny mieszkań są wynikiem sytuacji na rynku wykonawców, w tym szczególnie podaży pracy. Sytuacja taka może się utrzymywać w roku 2019. Grupa Kapitałowa Archicom  przewiduje utrzymanie pozycji lidera na rynku wrocławskim, a także dywersyfikację geograficzną poprzez zwiększanie oferty na pozostałych rynkach lokalnych na których działa Grupa" - podała spółka w komunikacie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu