Arena.pl: na WWW cisza, portal upadł

Paweł Zielewski, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 30-08-2001, 00:00

Arena.pl: na WWW cisza, portal upadł

Rada nadzorcza Areny.pl zdecydowała o zawieszeniu działalności spółki, postanowiła o sprzedaży jej aktywów i odwołała Leszka Bogdanowicza z funkcji prezesa spółki. Strona WWW głosi, że serwis jest chwilowo nieczynny.

— Działalność portalu została zawieszona, gdyż nie mamy już środków na kontynuowanie działalności — tłumaczył Witold Grzesiak, prezes rady nadzorczej Areny.pl.

Teraz na wyprzedaż

Oprócz prezesa Bogdanowicza rada nadzorcza odwołała członka zarządu Marcina Słomkowskiego i powołała do zarządu Jana Steckiewicza.

— Zadaniem pana Steckiewicza będzie doprowadzenie do sprzedaży pozostałych aktywów spółki — powiedział przewodniczący rady Areny.pl.

Strona portalu nie funkcjonuje. Wszystkie serwery, które były własnością firmy leasingowej, zostały dziś przez nią zabrane, powiedział nam anonimowy informator. Pracownicy nie dostali jeszcze wymówień, ale otrzymali informację, że niedługo tak się stanie.

W czerwcu tego roku Arena.pl próbowała przeprowadzić publiczną ofertę 21 mln akcji, która jednak nie doszła do skutku z powodu wycofania się części inwestorów instytucjonalnych z zapisów.

Z uporem Tel-Energo

Przedstawiciele Areny.pl odpowiedzialnością za niepowodzenie emisji obarczyli Tel-Energo — spółkę, która w trakcie trwania oferty postawiła pod znakiem zapytania we wspólną inwestycję w E-connections, planowaną jako kluczową inwestycję Areny, na której opierać się miała finansowa przyszłość spółki.

Arena.pl skierowała do sądu pozew przeciwko Tel-Energo, domagając się 70,477 mln zł odszkodowania.

Głównym celem emisji Areny było zgromadzenie środków na działalność w E-connections i podniesienie jej kapitału. Z oferty spółka chciała uzyskać 100-150 mln zł.

Według wcześniejszych planów Tel-Energo i Arena.pl miały w ciągu dwóch lat podnieść kapitał akcyjny E-connections z 500 tys. zł do 190 mln zł, co dałoby obu spółkom odpowiednio 49 i 51 proc. udziału w tym kapitale.

Po tym, jak emisja nie doszła do skutku, pod koniec czerwca NWZA Areny.pl zdecydowało o wycofaniu akcji spółki z publicznego obrotu.

Akcjonariuszami Areny.pl SA są CentralEuropa.Com (99 proc.) oraz założyciele portalu: Rafał Plutecki, Wojciech Plutecki, Marcin Słomkowski i Leszek Bogdanowicz (1 proc.).

W II kwartale portal internetowy Arena.pl zanotował 5,3 mln zł straty przy 246 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Oznacza to, że w całym I półroczu firma, której nie powiodła się oferta publiczna akcji, miała 7,7 mln zł straty netto i 647 tys. zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arena.pl: na WWW cisza, portal upadł