Aresztowano dwóch kierujących platformami bitcoinowymi

opublikowano: 27-01-2014, 18:36

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że aresztowano dwóch kierujących platformami na których handluje się bitcoinami, donosi serwis BBC. Notowania wirtualnej waluty nieznacznie spadają.

Do aresztu trafili Robert Faiella, znany jako BTCKing oraz Charlie Shrem z  BitInstant.com. Obaj zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy.

Zobacz więcej

Winklevoss Tyler i Cameron (fot. Bloomberg)

Prokuratura wyjaśnia, że w obu przypadkach doszło do sprzedaży bitcoinów o wartości ponad 1 mln USD na rzecz użytkowników platformy online Silk Road, na której większość wymienianych towarów jest nielegalna i która nazwana została „narkotykowym Amazonem”. Portal ten został zamknięty w ubiegłym roku, a jego właściciel zatrzymany.

Shrem jest jednym z założycieli i wiceprezesem BitInstant.com, jednej z największych platform wymiany bitcoinów w Internecie.

Wśród inwestorów tej platformy są bracia-bliźniacy Tyler i Cameron Winklevoss, o których wcześniej zrobiło się głośno po tym jak oskarżyli Marka Zuckenberga o kradzież ich pomysłu na Facebook.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy