Argentyńczycy biorą pożyczkę z 50 proc. oprocentowania aby jechać do Rosji

opublikowano: 06-06-2018, 16:21
aktualizacja: 06-06-2018, 16:23

BBVA Banco Frances reklamuje w telewizji siedmioletnią pożyczkę, dzięki której Argentyńczycy mogą jechać na mundial w Rosji. Choć oprocentowanie roczne wynosi 50 proc., to z oferty skorzystało już ponad 8,5 tys. osób.

Pożyczka wysokości 1 mln pesos ma być spłacona w 84 ratach. 50 proc. oprocentowania rocznego sugeruje, że oferta może być atrakcyjna tylko dla najbardziej zdeterminowanych fanów reprezentacji. Jednak kiedy uwzględnić, że inflacja w Argentynie przekracza 25 proc., a bank centralny podwyższył główną stopę do 40 proc., pożyczka BBVA zyskuje na atrakcyjności. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Ta wysokość oprocentowania wydaje się szaleństwem każdemu poza Argentyną, ale Argentyńczycy stali się ekspertami „gry w inflację” i odsuwania problemów w przyszłość - powiedział Juan Alonso, analityk TPCG Valores w Buenos Aires. - Argentyńczycy nie patrzą na oprocentowanie, oni pytają jaką miesięczną ratę będą musieli płacić. Jeśli mają szansę płacić przez siedem lat za podróż na mistrzostwa świata to z niej korzystają – dodał.  

BBVA Frances udzielił  8,5 tys. pożyczek na łączną kwotę 1,2 mld pesos od wprowadzenia produktu w sierpniu.

- Mistrzostwa świata to religijne przeżycie – powiedział Marcelo Bertolino, który był na mundialu w Brazylii w 2014  roku i jedzie do Rosji wraz z synem. - Tym razem będzie drogo z powodu słabego peso i odległości, ale mimo to warto tam jechać – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu