Armia wciąż oblegana przez kandydatów

PAP
08-02-2013, 07:23

Do jednostek zgłaszają się nie tylko osoby po studiach, lecz także z innych służb, w tym z policji, donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Brak możliwości przechodzenia na emeryturę po 15 latach i perspektywa dłuższej służby nie zniechęciła ochotników do ubiegania się o status żołnierza zawodowego.

Kolejne wakaty w armii pojawią się już w lutym, bo żołnierze najczęściej odchodzą z wojska wraz z końcem stycznia nowego roku. Wtedy zyskują oni m.in. wyższą emeryturę i dodatkowe świadczenia.

"Patrząc na wnioski, które składają ochotnicy do służby przygotowawczej i zainteresowanie na etapie kwalifikacji wojskowej, możemy stwierdzić, że sytuacja utrzymuje się na tym samym poziomie" - potwierdza Zbigniew Winiarski, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

Podkreśla, że dla chętnych nie ma większego znaczenia to, że będą musieli dłużej służyć, aby nabyć uprawnienia emerytalne.

Podobnie jest w innych częściach kraju.

"Przechodzą do nas funkcjonariusze innych służb, np. policji, bo na starcie otrzymają uposażenie wyższe o blisko tysiąc zł. Dodatkowo wojsko to jedyna formacja mundurowa, która zapewnia mieszkanie" - wskazuje Artur Łęcki, p.o. komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Armia wciąż oblegana przez kandydatów