Armstrong przyznał się do stosowania dopingu

opublikowano: 15-01-2013, 06:12

W wywiadzie z Oprah Winfrey, który zostanie wyemitowany w czwartek, Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu podczas swojej kolarskiej kariery, dowiedział się The New York Times od dwóch osób mających wiedzę o treści rozmowy.

Wywiad został nagrany w poniedziałek. NYT podkreśla, że nie wiadomo, jak wiele na temat stosowania dopingu ujawnił Armstrong. Wiadomo natomiast, że zapowiedział złożenie zeznań przeciwko „grubym rybom” ze świata kolarstwa, które wiedziały o stosowaniu przez niego dopingu i nawet mu to ułatwiały. Armstrong ma także ujawnić zaangażowanie działaczy Międzynarodowej Unii Kolarskiej w doping w tym sporcie. Nie ma natomiast zamiaru zeznawać przeciwko innym kolarzom, twierdzą osoby mające wiedzę o planach amerykańskiego sportowca.

Zobacz więcej

Lance Armstrong, fot. Bloomberg

Zdyskwalifikowany dożywotnio za doping Armstrong negocjuje także podobno z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości w sprawie złożenia zeznań przeciwko właścicielom zespołu kolarskiego sponsorowanego przez United States Postal Service, w tym bankiera inwestycyjnego Thoma Weisela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nytimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Armstrong przyznał się do stosowania dopingu