ARP daje firmom kalkulator pomocy publicznej

opublikowano: 30-09-2018, 22:00

Polska Strefa Inwestycji (PSI), kontynuacja działających od 20 lat specjalnych stref ekonomicznych, funkcjonuje od niecałego miesiąca.

O zwolnienia podatkowe można się ubiegać w całym kraju, ale wymagane minimalne nakłady to już nie 100 tys. EUR tylko kwota zależna od województwa, bezrobocia, sąsiedztwa średniego miasta zagrożonego utratą funkcji społeczno-gospodarczych czy branży.

— Chcemy ułatwić przedsiębiorcom poruszanie się w nowym środowisku. Uruchomiliśmy stronę www.strefainwestycj.arp.pl, na której znajdują się wszystkie informacje o PSI. Jest tam też mapa powiatów, za które odpowiadamy, czyli na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w południowo-wschodniej części Mazowsza. Klikając w wybraną lokalizację, przedsiębiorca zyskuje dostęp do kwalifikatora pomocy publicznej, który wylicza, jakie są minimalne nakłady uprawniające do zwolnienia z CIT w danym regionie — mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza mielecką i tarnobrzeską strefą.

Mielecka strefa już wydała pierwszą decyzję na nowych zasadach. Dostała ją firma Sanok Rubber, producent wyrobów gumowych, który rozbuduje zakład za 70 mln zł i do 2135 etatów doda 30. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu