ARP: Hawe nierzetelnie informuje inwestorów

DI
opublikowano: 07-04-2016, 22:00

Wniosek ARP do KNF wzywający o czynności wobec Hawe

Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) wysłał do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o podjęcie niezbędnych czynności prawnych wobec Hawe w związku z nierzetelnym wypełnianiem obowiązków informacyjnych przez spółkę giełdową. To już trzecie takie pismo zarządu ARP w ostatnich miesiącach, wskazujące na świadome wprowadzanie w błąd potencjalnych inwestorów przez giełdowego operatora sieci światłowodów.

Zdaniem ARP, informując 19 marca roku o złożeniu w sądzie wniosku o zmianę zarządcy w postępowaniu restrukturyzacyjnym, zarząd Hawe świadomie wprowadził inwestorów w błąd, informując, że wniosek uzyskał poparcie wierzycieli reprezentujących ponad 30 proc. sumy wierzytelności.

Zwraca uwagę, że we wniosku zarząd Hawe wskazał, że łączna wartość wierzytelności stanowi jedynie kwotę 57,86 mln zł, podczas gdy tylko sama wierzytelność ARP wobec Hawe, stwierdzona prawomocnym tytułem wykonawczym, przekracza kwotę 80 mln zł. Według ARP, KNF powinna podjąć stosowne i skuteczne działania wobec Hawe, które uniemożliwią publikowanie nieprawdziwych informacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane