ARS rezygnuje z pośrednictwa

Urszula Chojnacka
30-08-2001, 00:00

ARS rezygnuje z pośrednictwa

Urząd Skarbowy Wrocław-Śródmieście wycofał z sądu wniosek o upadłość Agencji Ratalnej Sprzedaży ARS, specjalizującej się w kredytach ratalnych. Tym samym ARS, plasujący się do końca ubiegłego roku w pierwszej dziesiątce pośredników, uchronił się przed upadkiem. Spółka, która od września 2000 r. nie płaciła podatków, była winna fiskusowi około 1 mln zł i odsetki. Gdy US próbował wyegzekwować wierzytelności na drodze administracyjnej, okazało się, że na kontach firmy nie ma żadnych środków ani wpływów. Fiskusowi nie udało się także zająć wierzytelności klientów.

Władze urzędu zadeklarowały jednak, że w przypadku spłaty zadłużenia wniosek zostanie wycofany. Jak się dowiedzieliśmy w sądzie, tak się stało i postępowanie zostało umorzone.

Obecnie spółka postanowiła zmienić strategię działania i rozgląda się za inwestorem.

— Nie będziemy już zajmować się pośrednictwem kredytowym. ARS jest w trakcie restrukturyzacji i będzie działać jako spółka windykacyjna. Chcemy też pozyskać nowego partnera — mówi Adrianna Koclęga, kierownik działu organizacji i zarządania ARS.

Obecnie firma prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ARS rezygnuje z pośrednictwa