Arteria skupi się na rentowności

KSA
opublikowano: 15-09-2010, 00:00

Tegoroczne wyniki powinny być lepsze od ubiegłorocznych przy nieco niższych przychodach.

Tegoroczne wyniki powinny być lepsze od ubiegłorocznych przy nieco niższych przychodach.

Po dwóch latach powiększania grupy o nowe podmioty Arteria, spółka zajmująca się outsourcingiem sprzedaży, wyhamowała rozwój poprzez przejęcia.

— Na tym etapie zależy nam na rentowności, a nie na obrotach. W zasadzie już poukładaliśmy elementy tego biznesu — tłumaczy Wojciech Bieńkowski, prezes Arterii.

Grupa zakończyła nierentowne kontrakty. Zmieniła też m.in. sposób, w jaki jej spółka zależna Rigall rozlicza się z Citi Handlowym. Będzie teraz pracować na stałych marżach, a nie uzależnionych m.in. od poziomu generowanej sprzedaży kart kredytowych.

— To spowoduje spadek przychodów całej grupy, ale za to będzie korzystniejsze na poziomie zysków — mówi Wojciech Bieńkowski.

W III i IV kwartale Rigall powinien już zarabiać.

— Jesteśmy ostrożni co do przewidywania wyników całej grupy, bo nadal czujemy jeszcze skutki kryzysu, ale sądzimy, że nie powinno być problemów z osiągnięciem w tym roku wyższych zysków, niż w 2009 r. — informuje Wojciech Bieńkowski.

Liczy na to, że w kolejnym roku będzie jeszcze lepiej. Grupa negocjuje m.in. z 2-3 bankami w sprawie sprzedaży ich usług finansowych (do niedawna pracowała wyłącznie dla Citi Handlowego). Nowe projekty wdraża też na innych poziomach.

— Wprowadzamy np. nową usługę w ramach umowy z Media Saturn Holding. Do sprzedawanych telewizorów oferujemy montaż i podłączenie do instalacji —wymienia Wojciech Bieńkowski.

Grupa oferuje już m.in. małym i średnim firmom zmianę dostawcy prądu. Wkrótce dołączy oferta telefonii Play dla biznesu.

— Nowe projekty pozwolą nam na zwiększenie skali działalności przy jednoczesnym zachowaniu marż — podsumowuje Wojciech Bieńkowski.

Mniej Nova Group

W trakcie wczorajszej sesji Nova Group poinformowała, że zmniejszyła zaangażowanie w akcje Arterii. Na sprzedaż trafiło 200 tys. akcji. Nova Group ma obecnie 10,49 proc. (poprzednio 15,17 proc.) "Nova Group w horyzoncie średniookresowym nie przewiduje dalszego zmniejszania swojego zaangażowania kapitałowego w spółce" — głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arteria skupi się na rentowności