Artur Radziwiłł zdymisjonowany

Paweł Szałamacha, nowy minister finansów rozstał się z kolejną osobą z kierownictwa resortu. Artur Radziwiłł nie jest już wiceministrem.

W ostatnich dniach karuzela kadrowa przy ul. Świętokrzyskiej kręci się mocno. Na wniosek szefa resortu finansów odwołani zostali już Jacek Kapica, odpowiedzialny za administrację podatkową i Służbę Celną, Jarosław Neneman, wiceminister od podatku, a dzisiaj dołączył do nich Artur Radziwiłł, który zajmował się prognozami makroekonomicznymi, kontaktami z międzynarodowymi instytucjami finansowymi oraz Unią Europejską.

Artur Radziwiłł
Zobacz więcej

Artur Radziwiłł Grzegorz Kawecki

Jego obowiązki przejmie Leszek Skiba, który od poniedziałku jest wiceministrem. Minister finansów zlikwidował też stanowisko pełnomocnika rządu ds. wprowadzenia euro.

W ubiegłym tygodniu oprócz Leszka Skiby drużynę Pawła Szałamachy zasilili: Konrad Raczkowski, który odpowiada za kwestie podatkowe oraz Marian Banaś, który nadzoruje administrację podatkową i szefuje Służbie Celnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu