Artur Wiza wiceprezesem Asseco Poland

GSU
opublikowano: 21-02-2018, 15:44
aktualizacja: 21-02-2018, 15:45

Tak jak przewidywaliśmy w tekście podsumowującym ruchy kadrowe w spółkach IT, ubiegłoroczne rotacje w zarządzie Asseco Poland nie wyczerpały potencjału zmian. Właśnie do zarządu spółki w roli wiceprezesa został powołany z dniem 1 marca Artur Wiza.

Artur Wiza pracuje w Asseco Poland od sierpnia 2012 r. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego i odpowiada za obszar komunikacji korporacyjnej (PR, IR, marketing).  W latach 2006-2011 r. związany ze spółkami z portfela Leszka Czarneckiego m.in. Getin Holdingiem, Getin Noble Bank, czy LC Corp. Wcześniej pracował m.in. w Hewlett-Packard Polska, czy Computerlandzie. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył studia ekonomiczne na kierunku Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka.

Zobacz więcej

Artur Wiza

Marek Wiśniewski

W ubiegłym roku pojawiło się sporo zmian w bardzo stabilnym przez lata zarządzie Asseco Poland. We wrześniu z polskiego giganta IT odszedł Przemysław Borzestowski, który odpowiadał za sektor publiczny i rynki kapitałowe. Był związany ze spółką 13 lat. Jego kompetencje przejął Tadeusz Dyrga, który odpowiada także za pion ubezpieczeń społecznych. Do zarządu powołani zostali także: Gabriela Żukowicz, prawniczka, od 1998 r. pracująca w Asseco Poland, od 2010 r. dyrektor działu organizacyjno-prawnego, oraz Andrzej Dopierała, który jest prezesem Asseco Data Systems.  Z początkiem lutego rezygnacje z funkcji wiceprezes złożył Przemysław Sęczkowski.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu