Asekuranci nie będą spijać śmietanki

opublikowano: 05-08-2018, 22:00

Bez umiejętności wdrażania innowacji i szybkiej reakcji na zachodzące na rynku zmiany wiele firm nie przetrwa.

Przedsiębiorstwa przeznaczają coraz więcej pieniędzy na nowe technologie. Nie są jednak skłonne do ryzyka, patrzą krótkoterminowo i na ogół wybierają rozwiązania, które są im dobrze znane. Przez to wiele tracą — takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez firmę VMware wspólnie z Cass Business School.

— Cyfrowa transformacja to nie tylko narzędzia. To całkowita zmiana modelu biznesowego, kultury organizacyjnej, procesów tworzenia i dostarczania nowych produktów oraz usług. To także zupełnie nowe podejście do mierzenia efektów biznesowych, ponieważ przyszłości nie da się już przewidzieć tak łatwo, jak kiedyś. Zmiany zachodzą tak szybko, że innowacyjne rozwiązania mogą przestać być takimi, jeszcze zanim firma oceni przydatność ich wdrożenia — komentuje wyniki profesor Feng Li, dyrektor wydziału technologii i zarządzania innowacjami w Cass Busines School.

Zdaniem autorów badania, firmy nie mogą wciąż bezczynnie czekać na ocenę rynkowej skuteczności danych technologii, a muszą same inicjować zmiany. Zarządzanie innowacjami powinno opierać się nie tylko na chłodnej kalkulacji, ale także na improwizacji i gotowości do eksperymentowania. Ponadto eksperci podkreślają, że mierzenie jedynie finansowego bilansu zysków i strat związanych z wprowadzeniem nowych technologii może być ograniczeniem dla rozwoju firmy. Z tego względu metody, które przedsiębiorcy wykorzystują do analizy korzyści, muszą zmieniać się wraz z ewolucją strategii firmowej.

Sprawdź program "Research&Innovation Forum", 13-14.11.2018, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu