Asseco BS blisko kontraktów za ponad 13 mln zł

opublikowano: 18-11-2022, 12:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Centrum informatyki resortu finansów planuje podpisać z producentem systemów ERP dwie umowy.

Portfel zamówień Asseco Business Solutions (Asseco BS), giełdowego producenta oprogramowania ERP, niebawem może się powiększyć o dwa zlecenia o szacowanej wartości 10,7 mln zł netto (13,2 mln zł brutto).

Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) w ogłoszeniu o dobrowolnej przejrzystości ex ante poinformowało, że planuje podpisać ze spółką kontrakt na zapewnienie nowych funkcjonalności użytkowanego w Ministerstwie Finansów systemu ERP Softlab wraz z wdrożeniem i konfiguracją, dostarczeniem licencji, świadczeniem usług utrzymania i rozwoju systemu. Szacunkowa wartość umowy to 3,83 mln zł netto.

CIRF podpisze z Asseco BS także umowę na usługi utrzymania i rozwoju systemu KOMAeHR używanego w Ministerstwie Finansów, CIRF i Krajowej Szkole Skarbowości. Jego szacowana wartość to 6,88 mln zł netto.

Oba zamówienia zostaną udzielone z wolnej ręki i w obu przypadkach uzasadnienie dla tego trybu jest takie samo. W postępowaniach prowadzonych poprzednio w trybie przetargu nieograniczonego nie zostały złożone żadne oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

Asseco BS to giełdowa spółka o kapitalizacji ponad 1 mld zł, w której ponad 46 proc. akcji kontroluje grupa Asseco. Po pierwszym półroczu 2022 wygenerowała 56 mln zł zysku netto i 238 mln zł przychodów.

Według ostatniego raportu Computerworld Top200 Asseco BS w 2021 r. było największym dostawcą systemów ERP w Polsce, wyprzedzając Comarch i SAP Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane