Asseco Poland sprzedał ponad 14,2% akcji ACR

DI, ESPI
opublikowano: 07-09-2007, 21:07

Asseco Poland za 12,17 mln zł sprzedało na rzecz Asseco Slovakia 14,24 proc. akcji Asseco Czech Republic (ACR) - poinformowała polska spółka w komunikacie.

Spółka wyjaśniła, że transakcja nabycia przez Asseco Slovakia udziałów w Asseco Czech Republic wynika ze strategii grupy Asseco, w której spółka Asseco Slovakia jest odpowiedzialna za rozwój na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech. Warunkiem skuteczności umowy jest uzyskanie zgody słowackiego Urzędu Antymonopolowego. Po transakcji zaangażowanie Asseco Poland w ACR spadnie do 60,7 proc. głosów, a zaangażowanie Asseco Slovakia wzrośnie do 39,3 proc. głosów.

W piątek Asseco Poland poinformowało też o zawiązaniu Asseco Germany, w której polska spółka objęła 93 proc. kapitału. Asseco Germany ma odpowiadać za inwestycje w spółki informatyczne w Niemczech. Prezes Asseco Poland Adam Góral poinformował także, że trwają prace zmierzające do powstania Asseco Austria. "Asseco Austria może również powstać bardzo szybko. Rozmawiamy już tam z dwoma potencjalnymi partnerami" - powiedział PAP.

Grupa Asseco prowadzi też działania zmierzające do utworzenia Asseco Adria. We wrześniu miała zostać przejęta spółka w Serbii na bazie której będzie tworzony ten podmiot. Następnie w krótkim terminie miały do niego dołączyć firmy z Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz Słowenii. Wcześniej Asseco informowało także, że pracuje nad kolejną akwizycją w Rumunii oraz chce przejąć spółkę na Litwie, na bazie której będzie utworzone Asseco CIS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Asseco Poland sprzedał ponad 14,2% akcji ACR