Asseco pomoże wdrożyć szerokie pasmo w Elblągu

DI
opublikowano: 08-02-2011, 12:17

Giełdowy potentat, kierowany przez Adama Górala, podpisał z urzędem miejskim umowę na dostawę i instalację sprzętu teleinformatycznego, dzięki któremu Elbląg uruchomi sieć szerokopasmową. Umowa jest warta 27 mln zł.

- Ten projekt stanie się punktem wyjścia do następnych kontraktów związanych z infrastrukturą teleinformatyczną realizowanych wspólnie z samorządami lokalnymi – mówi Wojciech Woźniak, wiceprezes zarządu, Asseco Poland.

Zobacz więcej

Adam Góral

- Dobra infrastruktura telekomunikacyjna zwiększy naszą atrakcyjność dla firm, które zajmują się wdrażaniem nowoczesnych technologii jak również tych, które dopiero testują swoje pomysły. Gwarantuję, że miasto im w tym pomoże - dodaje Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Dostawcą infrastruktury sieciowej, która zostanie wdrożona w Elblągu, jest firma Cisco. Są to urządzenia do przetwarzania i przesyłu danych, które zostaną umieszczone w 3 węzłach głównych, 20 punktach dystrybucyjnych i 138 punktach dostępowych.
Miejska Sieć Szerokopasmowa (MSS) w Elblągu składać się będzie ze 120 km sieci światłowodowej umieszczonej w kanalizacji teletechnicznej, która stanowi część pasywną zrealizowaną w ramach innego projektu. Po instalacji urządzeń aktywnych do sieci podłączone zostaną szkoły, przedszkola, żłobki, biblioteki i wiele innych jednostek organizacyjnych elbląskiego samorządu.

Mieszkańcy Elbląga będą mogli korzystać z 8 punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także z 20 punktów z bezpłatnym dostępem do portalu miejskiego, tzw. PIAPów, czyli Publicznych Punktów Dostępu do internetu. MMS w Elblągu zostanie też połączona z regionalną Siecią Szerokopasmową Polski Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Asseco pomoże wdrożyć szerokie pasmo w Elblągu