Astaldi i Gülermak dokończą praskie metro

AR
opublikowano: 27-06-2018, 15:34
aktualizacja: 27-06-2018, 15:35

Włosko-tureckie konsorcjum zbuduje ostatni odcinek metra na Pradze, Bródnie i Białołęce.

Warszawski ratusz wybrał wykonawcę ostatniego odcinka metra po prawej stronie Wisły. Jest nim konsorcjum firm Astaldi i Gülermak.

- Wybraliśmy wykonawcę bródnowskiego odcinka. Tunele i trzy stacje w ciągu trzech lat zbuduje konsorcjum Astaldi i Gülermak – poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta na Twitterze.

Będzie to ostatni odcinek II linii warszawskiego metra w północno-wschodniej części miasta, czyli na Pradze, Bródnie i Białołęce. Jego długość wyniesie około 4 km. Wartość robót firmy wyceniły na blisko 1,4 mld zł.

Konsorcjum jest dobrze znane w warszawskim ratuszu. Realizowało centralny odcinek II linii metra, a obecnie prowadzi prace przy budowie kolejnych stacji – jednej na Woli oraz trzech na Pradze Północ i Targówku.

„Konsorcjum zostało również wybrane w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie ostatnich trzech stacji nitki M2 na Bemowie i stacji techniczno-postojowej Mory” – poinformował urząd miasta. W rozstrzygniętym kilka dni temu postępowaniu  włosko-turecki tandem, który zaproponował projekt i roboty za 1,3 mld zł, pokonał chińską spółkę Sinohydro Corporation z droższą ofertą.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu