Aston Villa w rękach amerykańskiego biznesmena

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2006, 14:07

Amerykański biznesmen Randy Lerner jest już w posiadaniu 85,5 procent udziałów angielskiego klubu Aston Villa - takie oświadczenie podano we wtorek na londyńskiej giełdzie.

Amerykański biznesmen Randy Lerner jest już w posiadaniu 85,5 procent udziałów angielskiego klubu Aston Villa - takie oświadczenie podano we wtorek na londyńskiej giełdzie.

Lerner, właściciel m.in. drużyny futbolu amerykańskiego, Cleveland Browns, do przejęcia całkowitej kontroli nad Aston Villa Birmingham potrzebował 75 procent udziałów tego klubu. Kiedy wielkość jego udziałów sięgnie 90 procent, Lerner będzie mógł zgodnie z prawem wykupić pozostałe 10 procent.

Randy Lerner zaoferował 62,6 miliona funtów za kupno jednego z najstarszych klubów w Anglii, który został wystawiony na sprzedaż w zeszłym roku. Założona w 1874 roku Villa nie wygrała mistrzostw kraju od dwudziestu pięciu lat.

Biznesmen zapowiedział zmianę na stanowisku szefa klubu, którym nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat był Doug Ellis. Menedżerem zespołu pozostanie powołany niedawno na to stanowisko Martin O'Neill.

Lerner jest drugim amerykańskim po Malcolmie Glazerze (Manchester United) właścicielem drużyny z Premier League i czwartym obcokrajowcem (ponadto Mohamed al-Fayed z Egiptu, właściciel Fulham FC oraz Rosjanin Roman Abramowicz - Chelsea Londyn).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Aston Villa w rękach amerykańskiego biznesmena