AstraZeneca spodziewa się wyższych zysków

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 11-02-2021, 14:24

Brytyjski koncern farmaceutyczny, który jest jednym z wiodących producentów szczepionek przeciwko koronawirusowi, poinformował w czwartek, że spodziewa się w tym roku przyspieszenia wzrostu zysków.

AstraZeneca logo
fot. Bloomberg
AstraZeneca logo fot. Bloomberg

Zysk po wyłączeniu niektórych pozycji wyniesie w 2021 roku od 4,75 USD do 5 USD za akcję. Podany zakres jest niższy od oczekiwanych przez analityków 5,22 USD na akcję.

Astra odbudowała serię kluczowych leków, szczególnie na raka, i może na tym skorzystać, nawet gdy sytuacja epidemiczna zagraża perspektywom rozwoju, zniechęcając pacjentów do wizyt lekarskich.

Pandemia skłoniła koncern do połączenia sił z Uniwersytetem Oksfordzkim w celu opracowania szczepionki, która okazała się jednym z kluczowych narzędzi pomagającym ograniczyć globalne infekcje. Medykament został do tej pory zatwierdzony przez organy regulacyjne w ponad 50 krajach.

AstraZeneca planuje wyprodukować w tym miesiącu 100 mln dawek szczepionki. Liczba ta ma podwoić się od kwietnia. Akcje koncernu wzrosły o 3 proc. w obrotach przedrynkowych na giełdzie w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane