Atlas Estates o planach i sprzedaży

ISBNews
24-06-2014, 11:02

Atlas Estates chce utrzymywać sprzedaż na poziomie ok. 300 mieszkań w Warszawie rocznie, poinformował agencję ISBnews dyrektor sprzedaży i marketingu spółki Michał Witkowski. Prowadzi due diligence kilku gruntów w Warszawie.

"W 2013 r. podpisaliśmy przedwstępne umowy sprzedaży na prawie 300 mieszkań i nasza oferta powoli się wyczerpuje. Widzimy dobry popyt i optymalne dla nas byłoby utrzymywanie w ciągłej sprzedaży 2-3 projektów, żeby dysponować ok. 500-600 lokalami w ofercie, co pozwalałoby oscylować przy ubiegłorocznym poziomie sprzedaży" - powiedział ISBnews Witkowski.

Dodał, że w tym celu Atlas Estates podpisał już umowę przedwstępną dotyczącą zakupu działki w Warszawie. Deweloper planuje też kolejne transakcje i w przypadku kilku gruntów aktualnie prowadzi badanie due diligence.

"Interesują nas centralne lokalizacje i warszawskie dzielnice na linii metra: Wola, Żoliborz i Mokotów. Nadal będziemy realizować inwestycje w swoim segmencie projektów mieszkaniowych o podwyższonym standardzie" - podkreślił dyrektor Atlas Estates.

Wcześniej Atlas Estates podał, że sprzedał już 70% z 265 mieszkań dostępnych w trzecim etapie inwestycji Capital Art Apartments na warszawskiej Woli oraz znalazł nabywców na prawie 80% z 303 mieszkań osiedla Apartamenty przy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu.

Atlas Estates zarządza warszawskim hotelem Hilton (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
Zobacz więcej

Atlas Estates zarządza warszawskim hotelem Hilton (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

Atlas Estates chce ponadto w przyszłym roku rozpocząć sprzedaż i realizację trzeciego wieżowca mieszkalnego obok hotelu Hilton na warszawskiej Woli.

"Kolejna wieża będzie miała zdecydowaną przewagę części mieszkalnej. Pracujemy obecnie nad tym projektem, kompletujemy dokumentację, tak by ruszyć z realizacją w 2015 r. Moglibyśmy wprowadzić ją do oferty nawet już w I półroczu, a budowa byłaby realizowana od II półrocza. Odbieramy sygnały świadczące o dużym zainteresowaniu klientów tym projektem" - powiedział ISBnews Witkowski.

Dodał, że firma oczekuje uzyskania finansowania na poziomie nawet kilkuset mln zł, a sam projekt przewidywany jest na ok. 170 m wysokości i do 44 pięter. Obok planowanej wieży funkcjonuje już hotel Hilton oraz dwie wieże Platinum Towers. Według informacji ISBnews, nowy projekt będzie miał własną nazwę

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Atlas Estates o planach i sprzedaży