Atlas Estates stawia na mieszkania

KSA
opublikowano: 12-03-2010, 00:00

Deweloper

Deweloper

rozpocznie w tym roku trzy

projekty mieszkaniowe.

Do komercyjnego może

poszukać partnera.

Atlas Estates, deweloper notowany na GPW i londyńskim rynku AIM, odczuwa poprawę na rynku. Nie chce czekać z kolejnymi inwestycjami.

— Chcemy skorzystać między innymi na atrakcyjnych obecnie cenach generalnego wykonawstwa — mówi Nahman Tsabar, szef Atlas Management Company, zarządzającej aktywami Atlas Estates.

Spółka, dla której Polska jest głównym rynkiem (75 proc. portfela), zamierza rozpocząć w naszym kraju w tym roku trzy inwestycje mieszkaniowe. Wszystkie zlokalizowane są w Warszawie: na Mokotowie, Żoliborzu i Woli.

— Te projekty są gotowe od strony formalnej. Pozostaje tylko wybranie firm wykonawczych i dopięcie kwestii finansowych — informuje Nahman Tsabar.

Dodaje, że z bankami rozmawia się nieco łatwiej niż w ubiegłym roku.

— Na każdy z tych projektów potrzebujemy około 100 mln zł. Z kwestiami finansowymi uda nam się uporać w ciągu 3-4 miesięcy — mówi Nahman Tsabar.

Jedną z planowanych inwestycji jest trzeci etap osiedla Capital Art Apartments obejmujący 248 mieszkań. W dwóch pierwszych fazach powstało tam 519 lokali. Dotychczas 80 proc. znalazło nabywców.

Atlas Estates będzie w tym roku sondować nastroje rynkowe wokół projektu mieszkaniowego w Gdańsku. Ma nadzieję, że uda się go uruchomić w przyszłym roku. To samo dotyczy projektu biurowego, będącego trzecią, finalną, fazą budowy kompleksu u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej w Warszawie, gdzie dotychczas powstały hotel Hilton i apartamentowiec Platinum Towers.

— To duży projekt: 39 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1,5 tys. mkw handlowej. Zastanawiamy się nad pozyskaniem partnera do jego realizacji, ale nie jest to jeszcze przesądzone — informuje Nahman Tsabar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu