Czytasz dzięki

Atlas narzeka na banki

KSA
opublikowano: 20-08-2010, 14:18

Deweloper poprawił nieco wyniki finansowe. Podkreśla, że banki nie chcą finansować zakupów gruntów.

Głównie dzięki sprzedaży i przekazaniu mieszkań w inwestycjach Platinum Towers i Capital Art Apartments w Warszawie deweloperowi udało się znacząco zwiększyć przychody w I półroczu — do 59,44 mln EUR z 24,65 mln EUR przed rokiem. Mimo to Atlas Estates zakończył półrocze stratą netto. Udało się ją jednak ograniczyć z ponad 16 mln EUR do 4,4 mln EUR.

Rada dyrektorów, choć zadowolona z tego, jak spółka poradziła sobie w kryzysie, jest daleka od hurraoptymizmu.

"Do głównych czynników wpływających na działalność grupy należą: brak dostępu do kapitału, brak znaczącej poprawy w zakresie wycen nieruchomości oraz niestabilność gospodarek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" — czytamy w raporcie spółki.

Spółka narzeka na to, że banki wciąż starają się ograniczyć swoje zaangażowanie w tym regionie Europy w reakcji na spadające wyceny nieruchomości oraz niestabilną sytuację gospodarczą. Deweloperowi w szczególności doskwiera ograniczenie kredytowania zakupów gruntów pod nowe inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane