Atlas wspólnie z Amerykanami zwalcza bezrobocie

Radosław Omachel
02-04-2001, 00:00

Atlas wspólnie z Amerykanami zwalcza bezrobocie

Polsko-Amerykańskie Centrum Szkolenia Budowlanych przy współudziale Grupy Atlas oferują bezrobotnym możliwość uzyskania nowego zawodu. Polsko- -Amerykańskie Centrum przeszkoliło do tej pory ponad 3,3 tys. osób. Po przejściu szkolenia mogą one pracować w zawodach glazurnika, zbrojarza, cieśli, montera instalacji sanitarnych, montera instalacji elektrycznych, blacharza-dekarza, montera ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych oraz sufitów podwieszanych, spawacza elektrycznego i gazowego, wykonawcy ociepleń metodą lekką-mokrą.

— Nasze szkolenia główny nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Dlatego wielkie znaczenie ma dla nas współpraca z wiodącymi na rynku firmami w konkretnych branżach. Właśnie udało się nam pozyskać do współpracy firmę Atlas — mówi Piotr Sosnowski z Polsko-Amerykańskiego Centrum Szkolenia Budowlanych.

— Mamy doświadczenie, dlaczego nie wykorzystać go do walki z bezrobociem. Przecież to w tej chwili polski problem numer jeden. I nie jest to bynajmniej działalność altruistyczna. Jak każdej firmie, zależy nam na rozwoju gospodarczym kraju, na tym, aby nie spadał poziom inwestycji — mówi Marek Patusiak, dyrektor Warszawskiego Centrum Doradztwa Budowlanego Atlas.

Poza tym, jeśli w końcu kryzys się skończy, a wszyscy wyszkoleni glazurnicy znajdą zatrudnienie, to na pewno długo będą pamiętać pomocną dłoń firmy spod znaku bociana, co na pewno zaowocuje dobrymi wynikami sprzedaży.

Chętni do odbycia szkoleń z terenu całej Polski mogą zgłaszać się do dwóch oddziałów centrum: w Warszawie (ul. Nasielska 50, tel. 022 612 28 63) i w Gdyni (ul. Olimpijska 2, tel. 058 622 60 17) — indywidualnie lub za pośrednictwem swojego urzędu pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Atlas wspólnie z Amerykanami zwalcza bezrobocie