Atlas zainwestuje i przejmie

  • Anna Pronińska
opublikowano: 21-01-2014, 00:00

Największy polski producent materiałów budowlanych ma apetyt na zagraniczną akwizycję.

Grupa Atlas, jeden z największych producentów chemii budowlanej w Polsce, wkrótce może się powiększyć.

— Jesteśmy w przededniu akwizycji w jednym z krajów byłego ZSRR. Nie będziemy kupować 100 proc. firmy. To przejęcie pozwoli nam jednak wzmocnić się w jednym z segmentów — mówi Jacek Michalak, wiceprezes Atlasa. Strategia firmy zakłada rozwój na Wschodzie.

— Zachód nie jest naszym naturalnym kierunkiem rozwoju.

Silną pozycję mamy w krajach bałtyckich. Interesują nas większe rynki, jak Rosja, gdzie po sprzedaży zakładu nasza pozycja się osłabiła, ale będziemy ją wzmacniać — mówi wiceprezes.

Atlas zamierza także rozbudować dwa zakłady na Białorusi o linię do produkcji perlitu ekspandowego do wytwarzania tynków gipsowych oraz uruchomić produkcję chemii mokrej.

— Na wszystkie inwestycje wydamy w tym roku 35 mln zł — mówi Jacek Michalak. Przewiduje dla branży materiałów budowlanych w kraju trudny rok, tu Atlas ma kilka zakładów i kopalnie surowców.

— Na krajowym rynku nadal będzie ostra walka i wywieranie nieprawdopodobnej presji na ceny. Naszym celem będzie utrzymanie udziałów w rynku — mówi wiceprezes Atlasa. Przejawem walki ma być awantura o jeden z klejów Atlasa, który według badań zleconych przez Związek Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa (ZPPMdB), nie spełnia norm. 20 stycznia Atlas złożył pozew o naruszenie dobrego imienia firmy.

— Sprawa dotyczy produktu, który jest jednym z czołowych na rynku. Sprzedajemy go dużo — mówi Jacek Michalak.

— Nie mam powodu sądzić, że badania akredytowanego laboratorium są obciążone błędem. Dziwię się, że taka firma jak Atlas szuka takich metod, by wykazać, że jest w porządku — mówi Ryszard Kowalski, prezes ZPPMdB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Atlas zainwestuje i przejmie