Czytasz dzięki

ATM wygrał przetarg na obsługę systemu P1

Lider rynku centrów danych rozpycha się na rynku publicznym. Pokonał T-Mobile i Orange Polska w walce o zamówienia w CSIOZ.

Firma ATM, który działa pod marką handlową Atman, wygrywa kolejny przetarg na rynku publicznych. Firma teleinformatyczna, która specjalizuje się w obsłudze centrów danych, zdobyła zamówienia w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). Dla instytucji, która buduje gigantyczny system (P1), mających zinformatyzować polską służbę zdrowia giełdowa spółka będzie świadczyć usługi kolokacji danych. Wcześniej Atman wygrał podobne kontrakty w Urzędzie Dozoru Technicznego, GIODO i KNF.

W przetargu, który rozpisał CSIOZ spółka rywalizowała z T Mobile oraz konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska. ATM złożyło najtańszą ofertę. Miesięczną stawkę za świadczenie usług kolokacji ustalił na poziomie 117 tys. zł. Konkurencji chcieli 163 tys. zł. i 209 tys. zł. Drugim kryterium było czas przechowywania zapisu z monitoringu ośrodków kolokacji. Ponieważ wszyscy startujący zadeklarowali, że będą to robić przez 180 dni, to zdecydowała cena. 

- System P1 to jeden z największych w Europie projektów informatycznych. Ma dokonywać ok. 1,1 mld cyfrowych operacji na wrażliwych danych. Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze największych banków, firm ubezpieczeniowych i instytucji publicznych przyczyni się do sukcesu projektu – mówi Sylwester Biernacki, prezes ATM. 

System P1 to jedna z największych wpadek w historii informatyzacji w Polsce. Od 2012 roku na jego budowę zostało wydanych blisko 500 mln zł, z czego ok. 400 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Mimo, to system nie jest gotowy. W grudniu Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o zakończeniu współpracy z dotychczasowymi wykonawcami (m.in. HP Polska, Sygnity, Asseco Poland czy Kamsfot). Wdrożony został program naprawczy, który ma doprowadzić do uruchomienia w 2017 roku pierwszych e-usług na sektora medycznego (e-recepta). Przetarg, który wygrał ATM jest jednym z pierwszych, które w ramach nowego otwarcia rozpisało CSIOZ. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane