ATM: Zagrożona realizacja prognozy wyników w 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 20:09

Spółka informatyczna ATM SA obawia się, że z powodu opóźnień w podpisywaniu nowych kontraktów wyniki spółki w czwartym kwartale mogą okazać się gorsze od zakładanych, co w konsekwencji może zagrozić realizacji całorocznych prognoz.

Spółka informatyczna ATM SA obawia się, że z powodu opóźnień w podpisywaniu nowych kontraktów wyniki spółki w czwartym kwartale mogą okazać się gorsze od zakładanych, co w konsekwencji może zagrozić realizacji całorocznych prognoz.

"Aktualna sytuacja polityczna w kraju stwarza realne zagrożenie zaburzenia ciągłości procesów biznesowych, a w szczególności zagrożenie co do terminowości w podejmowaniu decyzji przy rozstrzyganiu przetargów i podpisywaniu umów" - napisała ATM w poniedziałkowym komentarzu do wyników za trzeci kwartał.

Zdaniem zarządu ATM, może się okazać, że istotne dla realizacji prognoz na 2005 rok kontrakty przesuną się na przyszły rok."Stwarza to pewne zagrożenie uzyskania w czwartym kwartale wyników nieco gorszych od zakładanych" - napisała spółka.

Zarząd ATM ocenia, że wyniki po trzech kwartałach są nieco lepsze od oczekiwań i gdyby nie opóźnienia w podpisywaniu kontraktów, to spółka nie miałaby problemów z wykonaniem całorocznych prognoz.

Po trzech kwartałach ATM ma 2,8 mln zł zysku netto, 3,2 mln zł zysku operacyjnego oraz 81,3 mln zł przychodów. Prognoza ATM na 2005 rok zakłada osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w wysokości 108,1 mln zł, zysku operacyjnego 10,2 mln zł i zysku netto 8 mln zł. W stosunku do wyników z 2004 roku stanowiłoby to wzrost przychodów o 10 proc., zysku operacyjnego o 74 proc. i zysku netto o 6 proc.

ATM zatrudnia ponad 200 osób i koncentruje się na polskim rynku. Działa w trzech obszarach: integracja systemów teleinformatycznych, zaawansowane usługi telekomunikacyjne i oprogramowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane